Su deposu Vikipedi bilgileri ile kurulumu mümkün olan bir tesisat değildir. Bu yeni yönüyle ele aldığımızda su deposunun kurulumu için mutlaka profesyonel kişiler ile irtibata geçmenizi ve bu programı sunan şirketlerin sizin için göndermiş olduğu kurulum ekipleri tarafından su deposu kurulumunun ve yalıtımlarının yapılması büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde su deposunun kurulumunda oluşacak olan bir yanlış yani su deposu bypass sistemi eklenmediği durumda su deposu işlem göremeyecek suyun kesildiği durumlarda ya da su deposunun temizlenmesi gerektiği durumlarda su deposuna bağlı olarak yaşayan kişilerin 1 dönem susuz kalmasına neden olacaktır. Bu yüzden su depoları konusunda mutlaka yetkili şirketler ile iletişime geçmeniz önem taşımaktadır.

 

Su deposu üreticileri son dönemde artan sayıda olup bu artış fiyatlarda olağanüstü düşüşleri beraberinde getirmiştir. Zira su depolarında üretim tekniklerinin kolaylaşması ve su depolarının üretimleri için ortaya çıkan yeni alternatif ürünler su depolarında fiyatları bu yönüyle olumlu olarak etkilemektedir. Fakat iyi ve kaliteli malzemeden üretilmiş su depoları mutlaka CE sertifikası ürünlü plastiklerden yapılmalıdır. Aksi takdirde su deposunun kullanım ömrü oldukça düşeceği gibi su depolarında hijyenik ortamda kısa süre sonra kaybolacaktır. Bu yüzden su deposu aldıktan sonra yalıtım yapmak çok  büyük önem taşımaktadır. Su depolarının yalıtımları için ise farklı alternatifler bulunup su deposunun yapısına bağlı olarak bu alternatifler değişebilmektedir.

 

Su deposu üreten firmalar yalıtım malzemesi olarak plastik ve metal su depolarında alkali boyaları önerirken betonarme su depolarında ise membran uygulaması yapılabilmektedir. Plastik ve metal su depolarında membran  uygulamasının yapılamaması ise su deposunun tamamen iç yüzeyine uygun olmamasından kaynaklanmaktadır. Fakat betonarme su depolarında membran uygulaması yapılmaksızın sadece alkali boya uygulaması ile de kullanım sağlanabilmektedir. Bu yüzden su deposu almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu su deposunun sahip olduğunuz alan ile uyuşması ve su deposu yalıtım olanaklarının  sağlanmasıdır. Söz konusu yalıtım olanakları ve su deposunun gövdesine uygun bir alan seçilmesi depoyu çok uzun süre kullanabilmeniz için katkı sağlayacaktır.

Comments are closed.