Su Deposu Yalıtımı Yapıldıktan Sonra Kuruma Süresi Ne Kadardır?

Bizimle İletişime Geçin

Su deposu Vodapol ile yapıldıysa eğer her şey kontrol altında demektir. Çünkü su deposunda Vodapol gerekli şekil şartları dikkate alır. Su tüketicileri ve çalışanların sağlığı ve güvenliği için elinden geleni yapmaktadır.

İş konusunda bu hassasiyeti ile göz dolduran Vodapol çok iyi işler başarmaktadır. Kurallara uyularak yapılan her şey emin olmalıyız ki dört dörtlük olur. Su deposu Vodapol ise gerekli şekil şartları dikkate alır ve böylelikle aksi durumlara önceden önlem alır.

Su Deposu Yalıtımı Nasıl Yapılır?

İlk olarak su deposu yalıtımı, depo içerisinde ki su çıkartılır ve zemin temizlenir.

Su depo zemininde ve duvarlarında oluşan çatlak ve kaçaklar tespit edilir. Ardından çatlak ve kaçakların içerisine Sikamonotop 612 ve 620 uygulanmalıdır.Su deposu yalıtımı işleminde onarım işlemleri bittikten sonra ise harç hazırlanır. Su depo yalıtım işleminde duvar ve tavanı hazırlanın harç ile sıvanır. Depo zemini ile duvarlarına arzu edilirse seramik ile kaplanır. Su deposu yalıtımında,  işlemler sonrası çevre kirliliğini ortadan kaldırmak adına yapılan işten çıkacak olan moloz ve atıkları oradan uzaklaştırır.

Su deposu yalıtım maliyetleri

Su deposu yalıtımı yapıldıktan sonra kuruma süresi ne kadardır?

Bu süre işlem yapılan mekana göre değişiklik gösterebilir.

Su Deposu Risk Analizi

Su deposu risk analizi, yapmak oldukça önemlidir. Su deposu yapılacak bölgenin su deposu yapımına uygun olması gerekir. Bu nedenle ise iş yapımı öncesi su deposu risk analizi yapılması gerekmektedir.

Bölgede mutlaka su deposu risk analizi yapılmalıdır. Bölge su deposu yapımı için uygun olmayabilir. Eğer böyle bir noktaya su deposu yaptırırsanız aldığınız önlemler pekte işe yaramayacaktır.

Su deposu yapılırken sızdırmazlık veya rezistans yaptırmanız etkisiz kalacaktır.

Su deposu temizliğinde sonra mutlaka su deposu temizlik formu doldurulmalıdır. Suyun pH değerleri, tuz oranı ölçülür ve su deposu temizlik formuna aktarılır. Ardından su deposu temizlik formu yöneticilere ulaşır ve çalışmalar başlar. Böylelikle temizliği yapılan su deposunda herhangi bir problem olmadan devam edebileceği netleştirilir.

 

Comments are closed.