Su Deposu Yalıtımı İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Bizimle İletişime Geçin

Su deposu izolasyon ihtiyaçları su deposu yeni alanların olduğu kadar mevcut su deposu sahiplerini de yakından ilgilendiren konuların başında gelmektedir. Zira su depolarının bu denli özen gösterilmesi gereken konuların başında gelmesi toplum sağlığı konusunda belirleyici rol oynamalıdır. Su depolar iyi bir bakım onarım geçirmediklerinde çok kolay mikrobik hayatın filizlenebildiği bir ortama dönüşebilmektedir. Bu durumun çözümü olarak su depolarının mutlaka düzenli olarak bakım onarım çalışmalarına tabi tutulması gerekmektedir. Su depolarında bakım onarım ve temizlik işlerini mutlaka yetkili şirketler yapmalıdır.

Su deposu 5000 lt şehir yaşamında en çok kullanılan su depoları olarak öne çıkmaktadır. Bunun nedeni ise ortalama büyüklüğe sahip bir apartmanda yaşayan kişi sayısı hesaba katıldığı zaman ortaya çıkan ihtiyacın ideal bir şekilde minimum 5 ile 7 gün karşılayabilmeleri olarak gösterilebilir. Zira su deposu ihtiyaçları konusunda sahip olunan alan için en uygun depo en büyük kapasiteye sahip olan depo olacaktır. Zaman zaman kesilebilen su düşünüldüğünde bu durum yaşamın temel ihtiyacını saklama ayrıcalığı sunacaktır. Su depolarında kapasite kadar önemli olan bir başka ayrıntı ise yalıtım ihtiyaçlarıdır. Zira bu ihtiyaçlar karşılanmadığı durumlarda su deposu kolayca yıpranacak ve kullanılamaz hale gelecektir.

Su deposu 6 aylık bakım ve kontrol formu su depoları konusunda sağlık bakanlığının almış olduğu önlemler arasında yer almaktadır. Söz konusu formlar ile su deposunun bütün bakım ve dezenfekte koşulları kayıt altına alınmakta ve su deposu konusunda hizmet veren şirketlerin son derece şeffaf ve anlaşılır hizmet vermesini sağlamaktadır. Su depolarının temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir başka önemli nokta ise bu temizliklerin kesinlikle yetkili şirketler tarafından yaptırılmasıdır. Çünkü su depolarında oluşacak olan sorunlara karşı büyük bir sorumluluk apartman yöneticilerinin üzerinde olacaktır. Su depolarının dezenfekte edilmesinin ardından yapılan her işlem ve son olarak su deposu temizlik analiz formu da apartman yöneticilerine teslim edilmelidir. Bu formlar halk sağlığını tehdit eden bir unsur ortaya çıktığında yasal olarak talep edilecek belgelerden biridir.

Comments are closed.