Su Deposu Yalıtımı İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Bizimle İletişime Geçin

Su Deposu Yalıtımı İçin Kullanılan Malzemeler

Su depolarında meydan gelen su kaybının kesilmesi ve içme suyunun sağlıklı koşullar altında depo edilmesini sağlayan su deposu yalıtımıdır. Su deposu yalıtımında su deposunun üretildiği malzeme değerlendirmeye alınarak kullanılacak yalıtım ürünü belirlenir. Su depoları genellikle polietilen, metal, beton, sentetik, plastik gibi malzemelerden üretilmektedir. Bu yapılara özel olarak geliştirilmiş özel yalıtım kaplama ürünleri bulunmaktadır. Metal (galvaniz) su depolarının yalıtımında epoksi kaplamalar, beton su depolarının yalıtımında değişik içeriğe sahip membran kaplamalar kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra akrilik esaslı boyalar, poliolefin içerikli malzemelerde su deposu yalıtımında tercih edilen yöntemlerdir. Malzemelerin su geçirimsizliğinin yüksek olması, sağlığa zararlı malzeme olmaması, kolay temizlenebilmesi, dayanıklı olması ve bakteri üretmeyen yapıda olması gereklidir. Seçilen malzemenin kalitesini ve içeriğini kanıtlayan belgelerinin bulunması gerekir. Yapılan kaplama işlemlerinin başarılı sonuçlar verebilmesi su deposu yalıtımını gerçekleştiren firmanın uzmanlığı ve kabiliyetinin iyi olmasına bağlıdır. Bu nedenle bu önemli işlemin her aşamasının hassaslıkla takip edileceği ve su yalıtımının 10 yıl garanti altına alındığı firmalar ile işbirliği içinde olmaya dikkat etmelisiniz.

Su Depolarının Ebatları ve Fiyatları

Su depolarının fiyatları deponun hacmine, ebatlarına, deponun yapıldığı malzemenin cinsine ve kalitesine göre fiyat aralığı farklılık göstermektedir. Su depoları 50 lt başlayıp 6 tona kadar su taşıma kapasitesine sahip olabilmektedir. 1 tonluk su deposu fiyatları polietilen yapıdakiler için 300 – 350 TL arasında, polyester yapıdakiler için 400 – 450 TL arasında, galvaniz yapıdakiler ise 1000 TL civarında değişkenlik göstermektedir.

6 tonluk su depoları da oldukça büyük kapasiteye sahip ürün gruplarıdır. Galvaniz, sentetik, polietilen ve plastik malzemeden yapılmış 6 tonluk su deposu kolaylıkla bulunabilmektedir. 6 tonluk ürün fiyatları malzemesine göre değişmekle beraber genel olarak 1200-2000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Piyasada 2. el su deposu bulma şansınız bulunmaktadır. Yapısal olarak fazla yıpranmamış ve istediğiniz boyuta uygun su depolarını bulabilmeniz mümkündür. 2. el su depoları fiyat olarak çok daha uygun olmaktadır.

Comments are closed.