Bina ve apartmanlarda içme ve kullanma sularının depolanması amacıyla çatılarına ya da bodrumlarına su depoları kurulur. Fakat kurulan su depolarının sızdırma yapmaları, koku veya küf yapmaları beklenmeden yalıtım yaptırılmaları önceden alınacak önlemlerden daha da fazla maddi açıdan fayda sağlar. Su depolarının daha sağlıklı çalışmaları adına bodrum katlarda bulunan betonarme su depoları için yalıtım ise zorunluluk haline gelmelidir. Sürekli olarak devir daim yapan su olsa dahi koku yahut küf yapma olasılığı yüksektir. Sağlıksız sonuçlar doğurmadan evvel yalıtım yaptırmak çok önemlidir.

Su Deposu Satış

Bina inşaat halindeyken plan içerisinde çatı katında ya da bodrumda olacak şekilde yapılanlar haricinde bina dışına konumlandırılabilecek daha küçük çaplı ve kullanım amacınıza göre şekil ve boyut olarak karar verebileceğiniz birçok çeşit su deposu bulunur. İnternet üzerinden de bulabileceğiniz gibi tecrübe sahibi firma ya da kişilerden almış olmanız oluşabilecek sıkıntılarınızda yüz yüze muhatap olacağınız bir insanın olması güven açısından sizi rahatlatacaktır.

Su Deposu Temizliği     

İster içme ister kullanma suyu deponuz için olsun belli aralıklarla bakım ve temizliğinin yaptırılması sağlık açısından önem arz eder. Oluşabilecek en ufak bir sorun dahi sağlığınızı etkileyecek olduğundan bu konuda dikkatli ve özenli davranmalısınız. Özellikle hayat kaynağımız olan suyunuzu tasarruf etmeye çalışırken sağlığımızdan olmak istemiyorsak bilmeyen insanlara bu işi bırakmaktansa profesyonel çalışan tecrübe sahibi isimlere bu işi teslim etmek içiniz rahat bir şekilde su deponuzu kullanmanız için en etkin sebebiniz olacaktır.

Su Deposu Riskleri

Yaşam kaynağımız olan suyumuzu tasarruflu kullanmaya çalışırken içme suyu olarak kullanmasanız dahi birçok hastalığın sebebi olan mikroplarla elinizi, yüzünüzü, çamaşırınızı, bulaşığınızı ve yiyeceklerinizi yıkıyor olacaksınız. Bu da hastalığa davetiye çıkarmaktan farksız olacaktır. Kirli ve bakımsız su depolarında görülen pas ve kum tanecikleri arıtma sistemlerinize, bulaşık ve çamaşır makinesi gibi elektronik eşyalarınıza da zarar verecektir. Temizliği yapılmayan su depoları birçok organizma için yaşam alanı haline geldikçe evlerinizde kullanacağınız her damla su sizin hayatınız için ise daha fazla ölümcül hale gelecektir. Bu yüzden uygun temizlik maddeleriyle belli sıklıkta ve aralıkta su depolarınızın temizliğini güvenilir ellere bırakmanız gerekir. Böylelikle daha sağlıklı bir tasarruf yapmış olursunuz.

Comments are closed.