Su deposu ve havuz gibi suyun biriktirilmesi felekten alanlar oldukça dikkat edilmesi gereken alanlardır. Su deposu kapağı da dahil olmak üzere tüm yüzeyinin yalıtımı yapılması ile etkili bir şekilde kullanımı mümkün olmaktadır. Su deposunun izolasyonu ile depoda oluşan hasarlar ve su kaçakları da önlenebilir. Ayrıca en önemli noktada içerisinde suyun steril bir şekilde muhafaza edilebiliyor olmasıdır.  Su deposu ısı yalıtımı yapıldığında da suyun aşırı soğuklar dönmesinin önüne geçilebiliyor. Doğru bir teknik ile uygulamasının yapılması ile oldukça sağlıklı ve kolaylıkla temizlenebilen bir depo olarak kullanmak mümkün olmaktadır. Su deposu izolasyon fiyatları da merak edilen diğer bir konuyu oluşturuyor.

Su Deposu İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Su deposu kapağı da dahil olmak üzere ilk olarak depoda bulunan tüm kir ve pas gibi birikintileri etkili bir şekilde temizliği yapılıyor.  İzolasyon yapılmadan önce de deponun 150 bar basıncında olan kompresör yardımı ile depoda yıkanıp temizleniyor. Gerekli olan malzemelerin kontrolleri yapılarak güvenlik önlemlerinin alınması ile homojen olarak hazırlanan harç depo yüzeyine uygulanmaktadır.  Su deposu ısı yalıtımı gerektirdiği durumda ise ona göre malzeme seçimi yapılmaktadır.  Sonrasında yine aynı teknik ile ikinci bir sıva tekrar yapılmaktadır. Kurtulmaya bırakılan depo, kuruduktan sonra son bir kontrol ve dezenfekte işleminden geçirilerek teslimatı yapılıyor.  Su deposu izolasyon fiyatları da mümkün olduğu kadar uygun tutulmaya gayret ediliyor.

Su Deposu İzolasyonunda Kalite

Her türlü yalıtım işinde olduğu gibi şu depolarının yalıtımı ve temizlik işleri en iyi şekilde yapılıyor.  Yapmış olduğumuz bu işlemlerde kaliteli hizmet sunmak noktasında titizlikle çalışıyoruz.  Su deposu kapağı izolasyon yapılması şu depolarının yalıtımı noktasında oldukça önemli bir yer tutuyor. Kapaklardan su kaçağı olması ya da istenmeyen yabancı madde girişinin önlenmesi için en iyi yöntem oluyor. Su depolarının yalıtımının doğru bir şekilde yapılması ile daha sonraki temizliğinin de çok daha kolay olması sağlanıyor.  Su deposu ısı yalıtımı gerektiren durumlarda ise en etkili yöntemlerin uyguluyoruz. Yapılan işlemlerin oldukça kaliteli bir şekilde yapılmasına karşın şu deposu izolasyon fiyatları uygun maliyetlerle karşınıza çıkmaktadır.

Comments are closed.