Su deposu projesi örnekleri ile ihtiyacınız olan su deposunun ana hatlarını belirlemeniz mümkündür. Fakat her bölge kendi özel koşullarını içerdiğinden dolayı su deposu konusunda İhtiyacınız olan su deposunu tam olarak ölçülendirmeler sonrasında belirlenebilmektedir. Su deposunun günümüzde oldukça dikkat isteyen bir konu olması bu alanda birçok projelendirmenin ortaya çıkmasına da neden olmuştur. Ayrıca Sağlık Bakanlığı müfredatlarına göre üretilmesi gereken su depoları Türk gıda Kodeksine uygun olarak yalıtım malzemeleri ile kaplanmalıdır. Yalıtım malzemeleri su depolarının yapılarına göre farklılık göstermekte. Bu yüzden ihtiyacınız olan su deposu yalıtım malzemesinin mutlaka depo uzun özelliklerine göre seçmelisiniz.

 

Su deposu ne kadar? Ya da su deposu ne kadar su depolamaya müsait olabilir? sorusu sık sorulan sorular arasında yer almakta olup üretim koşullarına bağlı ve üretilen malzemenin yapısına bağlı olarak depoların son derece yüksek kapasitelere ulaşılabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Ortalama su depoları 250 kilogramdan başlayıp 30 tona kadar yükselebilmektedir. Bu yüzden İhtiyacınız olan su deposu bu aralıklarda değilse özel üretim yaptırmanız gerekmektedir. Özel üretim su depoları da oldukça uygun fiyatlara erişilebilir olması yanı sıra yine yalıtım malzemeleri ile mutlaka işlem görmelidir. Bu yalıtım malzemesi kullanacak olduğunuz suyun kokmasına yosun kaplamasına ve mikrobiyolojik ortamın oluşmasına karşı önlem sağlayacaktır.

 

1 tonluk su deposu Ankara da en sık kullanılan depolar arasında yer almaktadır. Bu su depolarının sık kullanılmasında en önemli neden sık sık kesilen şebeke sularını oluşturmuş olduğu konfor kaybının önlenerek kişinin normal hayatını sürdürebilmesine sağlamış olduğu etkilerdir. Su deposu yalıtım malzemeleri Tarım Bakanlığı izni alınarak mutlaka uygulanmalıdır. Ayrıca su deposu yalıtımında kullanılacak olan malzemelerin de Tarım Bakanlığı tarafından onaylanmış olması ve CE sertifikasına sahip olması önem taşımaktadır. Su depoları Bu yönüyle bakıldığında gerekli yalıtım malzemeleri yapıldıktan sonra uzun süre kullanmanız için uygun olacaktır. Ayrıca su deposu yalıtım malzemesi olarak alkali boyalarda tercih edilebilir. Alkali boyalar sadece metal ve plastik su depolarında koruyucu özellik taşımakta olup beton su depolarında mutlaka membran üzerine uygulanmalıdır.

Comments are closed.