7 tonluk su deposu son yıllarda en çok tercih edilen su deposu modelleri arasına girmeyi başarmıştır. Su deposunda Önemli olan öncelikli olarak kullanımı hizmet vermesi ve su deposunu kullanan kişilerin günlük ihtiyaçlarını tam manası ile karşılayabilmeleri için yeterlilik göstermelidir. Bu yüzden 7 tonluk su deposu ve 3 tonluk su deposu ebatları son yıllarda ev ve işletmelerde sık rastlanan su depoları olma özelliği taşımaktadır. Su deposunda dikkat çeken önemli bir başka ayrıntı ise sahip olunan yer ile su deposunun uyumluluk gösterip göstermediği konusunda öne çıkmaktadır. Çünkü kişi şu deposunda daha fazla daha geniş ve daha yüksek limitler talep etse de sahip olduğu su deposu alanı limitleri karşılamak için yeterli olmayabilir bu durumda öncelikli olarak su deposunun yerleştirileceği alan zemin kat ya da Çatı Katı bölgelerinde  özenli ölçümler yapılarak tam Deponun ulaşabileceğim maksimum boyutlara karar verilmelidir.

Polietilen su deposu özellikleri sunmuş olduğu hafif ve de kaliteli kullanım dolayısıyla günümüzde önemli bir pazar Payı elde etmeyi başarmıştır. Fakat su depoları polietilen ya da metal gövde fark etmeksizin mutlaka yalıtım ile desteklenmelidir. Aksi takdirde su depoları içinde mikrop biriktirme ve yosun hayatının başlangıcının oluşmasına neden olacaktır. Söz konusu hayatı ve bakteri birikimi hem insan hayatını doğrudan etkilerken hem de söz konusu bakteri birikimi ile ortaya çıkar olumsuzluklar kısa süre sonra ciddi sağlık sorunlarının ve deponun deline bilmesine neden olabilecektir. Bu yönüyle ele alındığında su deposunda seçimin farkı çok büyük önem göstermese de önemli olan su deposunda yalıtım kurallarına uyulmuş olması ve kurallar doğrultusunda yani konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı’nın sunmuş olduğu yönergeler doğrultusunda yalıtım yapılıp yapılmaması daha belirleyici olmaktadır.

Su deposu yalıtım malzemeleri Metal Plastik gözlerde alkali boya olarak tercih edilebilir iken bu yalıtım malzemesi betonarme yapılarda plastik membran ve alkali boya uygulamaları olarak öne çıkmaktadır. Fakat deponun ve membran kalitesinin CE sertifikasına sahip olması Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan bir başka ayrıntıdır. Çünkü alkali Boyalar CE kalitesine uygun olarak üretilmektedir.

Comments are closed.