Su Deposu Kaplamaları Sağlık İçin Gerekli Mi?

Bizimle İletişime Geçin

Su Deposu Yalıtımı ve Sağlığımız İçin Önemi

Su deposu kaplamaları su deposunun yapısında oluşmuş aşınmaların, küflenmelerin ve su kaçağının yaşanması nedeniyle gerçekleştirilir. İçme suyunun depo edildiği bu alanların temizlik ve hijyen şartları bizim için hayati önem taşır. Suyun dezenfekte edilmesini sağlayan yöntemlerin tek başına etkililiğinden söz edemeyiz. Bu gibi durumlarda acilen su deposu yalıtımı yaptırmamız sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra su kaçağının bulunduğu bölgedeki bina bölümü de paslanır ve zarar görür. Hem sağlığımız açısından hem de binanın sağlam kalabilmesi açısında su deposu yalıtımının yapılması gereklidir. Aynı zamanda su depolarında düzenli aralıklarda dezenfeksiyon ve temizleme çalışmalarının yürütülmesi de sağlık açısından zorunludur.

Su deposu polyester

Su deposu polyester, beton, metal, plastik, polietilen gibi malzemelerden imal edilir. Su deposu yalıtımı deponun yapısına göre seçilen en uygun yalıtım malzemesi ile deponun kaplanması sağlanır. Böylece içme suyunun hijneyik olarak muhafaza edilmesi sağlanır. Uzun yıllar boyunca ilk yapıldığı günkü kadar temiz bir şekilde kalması sağlanır.

Su Deposu Otomasyon Sistemleri Nelerdir?

Büyük çaplı su depolarının kontrolünü sağlamak amacıyla üretilmiş su deposu otomasyon sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemler depolara suyun ne zaman doldurulacağını uzaktan kontrol edebilmeyi sağlar. Su deposu otomasyonunda 3 farklı sistem kullanılır. Bu sistemler radyo frekansı otomatik dolum sistemi, GSM otomatik dolum sistemi ve SMS otomatik dolum sistemidir. Radyo frekansı sisteminde su deposu ile aradaki uzaklığın en fazla 4,5 km olması gereklidir. Aksi takdirde su deposunun kontrolü gerçekleştirilemez. GSM otomatik dolum sisteminde bir menzil sınırlaması yoktur GSM şebekesinin bulunduğu her ortamda rahatlıkla çalışır. SMS ile otomatik kontrol sistemi de GSM üzerinden mesaj yoluyla işlevini yerine getirir. Mesajla alınan komut neticesinde su deposunu otomatik doldurur aynı zamanda depodaki sıkıntı anında ilgili GSM numarasına mesaj gönderir.

su depolarının kontrolünü sağlamak

Su Deposu Rezistansı Ne İçin Kullanılır?

Su deposu rezistans su deposunun donmaya karşı korunması veya depodaki suyun ısıtılması amacıyla kullanılabilir. Meydana gelebilecek korozyon neticesinde su deposundaki rezistansa yönelik arızalar meydana gelebilir.

Comments are closed.