Su deposu tamiri günümüzde gelişen yapışkan teknolojileri ile çok kolay yapılabilmekte olup bu işlemi yapacak olan personelin mutlaka tecrübe sahibi olması önem göstermektedir. Zira su depolarında yapışkanlık oldukça başarılı uygulanmalı su basıncına karşı direnç gösterip aynı zamanda mümkün olan en kaliteli yapıştırıcı ile yapılmalıdır. Su depolarında yapışkanlı sadece plastik depolarda geçerli olup metal depolarda söz konusu alanın yeniden kaynakla kapatılması gerekmektedir. Betonarme su depolarında ise işlem tamamen sıva harç ve ihtiyaç durumunda tuğla ile yapılmalı bu konuda tecrübeli şirketler görevlendirilmelidir.

Su depoları uzun süre sağlamlığını muhafaza edebilmek de olsa da bir süre sonra kullanılmaz hale gelebilir. Her ne kadar yeni bir su deposu satın al önerisi sizlere sunuluyor olursa olsun yalıtım sistemleri ile su depolarının tekrar kullanıma sunulması mümkündür. Bunun için alanında tecrübeli su deposu yalıtımı konusunda başarılı operasyonlar gerçekleştiren referanslı firmaları tercih etmeniz sizin için avantaj sağlayacaktır. Su deposu yalıtımı konusunda farklı su depoları farklı malzemelere ihtiyaç duymaktadır. Örneğin betonarme su depolarının zeminleri fayans kaplamasından sonra membran uygulaması ile yalıtım yapılabilirken metal ve plastik su depolarında bu durum sadece alkali boya ile gerçekleşmektedir.

Su deposu su kaçırıyor şikayeti ile karşı karşıya kaldığınız zaman yapmanız gereken en doğru seçim bu konu hakkında tecrübe sahibi olan su deposu yalıtım  firmaları ile iletişime geçmek olmalıdır. Aksi takdirde su depoları onarılmadıkları durumda basınç karşısında gitgide söz konusu alanın genişlemesine ve bir süre sonra su deposunu bütünüyle kullanılamaz hale gelmesine sebep olacaktır. Su depoları insan sağlığını doğrudan etkileyen koşullar içerdiği için mutlaka Sağlık Bakanlığı kuralları ile hizmet veren firmalar tarafından dezenfekte edilmeli yalıtımları yapılmalı izolasyonları uygulanmalı ve sonrasında insan sağlığını ve konforunu birebir etkileyen bir durum oluşturmayacak şekilde hizmete açılmalıdır. Aksi takdirde oluşacak durumdan Apartman yöneticileri sorumlu tutulmakta ve yargı süreciyle ile karşı karşıya gelebilmektedir. Ayrıca su deposu yalıtımı yapan firmaların CE sertifikalı ürünler kullanmasının son derece önemli olduğu unutulmamalıdır.

 

Comments are closed.