Su Depolarında Sürme Esaslı Ürünlerle Yalıtım Yapmak

Bizimle İletişime Geçin

Su deposu nereye konur? Sorusu ile karşı karşıya kaldıysanız bilmeniz gereken su depoları için ideal alanların apartmanların zemin katı olduklarıdır. Bu alan hidrofor sisteminin daha verimli çalışmasını sağlayacak ve bu sayede su depolarının daha yüksek kapasite ile hizmet vermesi mümkün olacaktır. Fakat su deposu zemin katta yer bulamıyorsa alternatif olarak çatılar öne çıkmaktadır. Çünkü apartmanların ara katlarında su deposunun sakin ve el değmeden hizmet edebileceği başka bir alan bulunmamaktadır. Bu yönü ile ele alındığında altı çizilmesi gereken bir başka konu su depolarının mutlaka el değmeden muhafaza edilmesidir. Bu konuda sorumluluk tamamen apartman yöneticilerinde olmakla birlikte ihtiyaç durumunda sadece depolara müdahale edilmelidir.

Su deposu nasıl temizlenir? sorusu ihtiyaç durumunda müdahale edilme konusuna örnek gösterilebilmektedir. Depolar suyun yapısı itibari ile düzenli olarak temizlik ve bakım onarım çalışmalarına ihtiyaç duymaktadır. Su depolarının bu yönü ile alındığında karşılaştığı asıl önemli sorun şebeke suyunun taşımış olduğu kirlilik olarak ifade edilebilir. Bu yönü ile konuyu ele aldığımızda su depoların yaşamış olduğu temizlik ihtiyaçları sadece profesyonel şirketler tarafından sunulmalı ve dezenfekte işlemi sonrasında mutlaka su depoları içilebilir analizlerinin yapılarak teslim alınmaları gerekmektedir.

Su deposu membran fiyatları metre kare başına değişiklik göstermektedir. Fakat oldukça uygun fiyata bulunabilecek bu membranlar son derece önemli bir hizmeti de sunmaktadır. Betonarme su depolarında kullanılan membranlar ile su deposunda söz konusu olan hijyen koşulları iki kat artacaktır. Su depolarının düzenli temizliklerinin yapılacağı altı aylık periyotlar için iyi bir yalıtım malzemesi olan membranlar ayrıca koku ve kir tutmaya karşı da büyük bir koruyucu olacaktır. Sıcak havalar da koku yapmama ayrıcalığına sahiptir. Su depoları içinde sadece betonarme yapılarda kullanılan membran uygulaması eğer alkali boya ile desteklenirse bir ömür yalıtım ihtiyacına çözüm olacaktır. Plastik ya da metal gövdeli su depolarına çözüm olarak ise yalıtım ihtiyaçlarını karşılamak üzere alkali boyalar sunulmaktadır. Bu boyalar ile yalıtım konusunda yaşadığınız sorunlar profesyonel şirketler tarafından uygulanırsa bütünü ile çözülmüş olacaktır.

 

Comments are closed.