Su Deposuna Soğuk Yalıtım Neden Yapılmalıdır?

Bizimle İletişime Geçin

Su depolarının geçiş parçası yalıtım ihtiyaçları, ilk olarak depoların ve üretildikten sonra kullanıma girmesi ile ortaya çıkmıştır. Çünkü altı ay sonra su depolarında yalıtım olmadığı durumlarda halk sağlığı olumsuz etkilenmiştir. Bu olumsuz etkilenmenin başlıca sebebi suda oluşan yosunlaşmadır. Söz konusu yosunlaşma suyun kokusunu ve tadını değiştirmektedir. Bu yüzden su depolarına, yosun ilaçları atılarak, bu probleme çare aranmıştır. Fakat yaşanan talihsizlikler ve su depolarında yapılan yosun giderme çalışmalarının sonucu tıbbi ilk yardım ile noktalanmıştır. Bu yüzden su depolarının hijyeni için su izolasyonlu yeni yalıtım parçaları ortaya çıkmıştır.

Su deposu fiyatları, ikinci el ya da sıfır son dönemde oldukça uygun fiyatlarla bulunabilmektedir. Fakat su deposunda en önemli şey bu deponun ikinci el ya da sıfır olmaksızın deponun izole edilip kullanılması gerekliliğidir. Bu yüzden sıfır ya da ikinci el fark etmeksizin alınacak, depo ile ilgili yapılacak ilk işlem yalıtım çalışmaları olmalıdır. Bu sayede deponuzun hem çevre sağlığı için zararları ortadan kaldırılacak. Hem de daha güvenle kullanmanıza olanak sağlanacaktır. Su depoları, kirlilik kirlilik evresini ulaşana kadar minimum 6 ay süre geçmektedir. Bu 6 ay süren şehir şebeke suyunun kalitesi ile doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir. Bu yüzden düzenli olarak iki haftada bir su deposunun gözle kontrolü önem kazanmaktadır. Su deposunun gözle kontrolü mutlaka apartman yöneticileri yapmalıdır.

Su deposu hidroforu sistemleri için büyük önem taşımaktadır. Çünkü söz konusu hidrofor ve su tesisatında eksilen suyunu tamamlamak ile görevli olan Motor’a verilen isimdir. Hidrofor motorları izolasyondan da ayrı tutulmalı ve her temizlik döneminde düzenli olarak temizlenmelidir. Bu sayede Hidrofor motoruna daha uzun süreyle ve daha kaliteli olarak çalışması sağlanacaktır. Yalıtım malzemeleri, deponun içine uygulanırken, çok profesyonel şirketlerin de görev alması büyük önem göstermektedir. Çünkü yalıtım malzemeleri, sadece gövde içine uygulanmalı ve hassas parçalardan uzak tutulmalıdır. Söz konusu hassas parçaların ayrımını, teknik bilgi sahibi olan teknisyenler yapabilmektedir. Bu yüzden teknik personel seçilmediğinde başta hidrofor motoru olmak üzere birçok farklı detay kullanılamaz hale gelebilir.

Comments are closed.