Su deposu yalıtımı su depolarının sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlar. Su deposunun uzun süre kullanılması sonucunda kirlenme, su sızması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Depodaki çürüme, fayanslardaki kirlenmenin sonucunda suyun kalitesi sağlık açısından sorun oluşturabilecek düzeye gerileyebilir. Su deposunun yalıtımı su sızmasını engelleyerek binanın temellerinin zarar görmesini ve bazı bölümlerinin çürümesini de önler. Sadece su deposunun yalıtımının yapılması yeterli değil. Yalıtım yapılırken yalıtım malzemesinin seçimine de özen göstermek gerekir. Su deposu izolasyonu İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler başta olmakla ülkemizde son zamanlarda gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır.

Kalekim Su Deposu Yalıtım Malzemesi

Kalekim su deposu yalıtım malzemelerinin farklı kullanım alanlarına göre farklı çeşitleri var. Kalekim yalıtım harcı olarak kullanılan İzolatex, ekstra esnek su yalıtım harcı olan İzolatex Plus, kristalize yalıtım harcı İzoseal, ultraviyole dayanımlı harç İzolatex UV çeşitleri mevcuttur. Kalekim ürünlerinin en önemli özellikleri arasında kolay uygulanması, daha sonradan çatlama gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkarmaması, korozyana uğramaması, yapışkanlılığı, dayanıklılığı vs. yer almaktadır.

Su Deposu Çeşitleri ve Ölçüleri

Su depolarının taşınabilir çeşitleri hazırlandığı malzemeye göre değişiklik gösterir. Fiberglas, plastik, paslanmaz krom ve çelik gibi farklı malzemelerden hazırlanmış su deposu çeşitleri mevcuttur. Su depolarının farklı şekilleri de mevcuttur. Örneğin, dik, yatay su depoları vs. Bunun yanı sıra su depoları ölçülerine göre de değişir. Su deposu ölçüleri birkaç yüz litreden birkaç bin tona kadar farklılık gösterir.

İhtiyaca göre şekil ve boyutlara sahip bir su deposu satın almak için online satış yönteminden yararlanabilirsiniz. Su deposu online satış yönteminden faydalanarak yeni su deposu alabileceğiniz gibi ikinci el su deposu çeşitlerinden de faydalanabilirsiniz.

Comments are closed.