Havuzlarda su yalıtımı için ciddi bir çalışma söz konusudur. Zira sürekli su eksilten havuzlar suyu toprağa verecek ve bir süre sonra sızıntının olduğu yerde çökme oluşacaktır. Bu durumla karşılaşmamak için alınabilecek en basit önlem inşaat anında kaliteli bir firma ile çalışmaktan geçmekte. Fakat bu süreç artık çok geride kalmışsa yalıtım kaçınılmaz olacaktır. Havuz yalıtımı su deposu yalıtımı ile benzerlik göstermektedir. Fakat havuz yalıtımında membran uygulama daha hızlı tamamlansa da kısa sürede sorun yaratma ihtimali olabilmektedir. Kaliteli işçilik yapan ve yaptığı yalıtımı belgelendirebilen firmalar istenilen uzun süreli ve kaliteli işçiliği sizlere sunacaktır. Bu uygulamalar için su deposu markaları ile ilgili bilgi alabileceğiniz web siteleri bulunmaktadır. Havuzlarda su depoları ile benzer mantık işlemektedir. Ayrıca havuzunuzun mutlaka güçlü bir su deposu motoru ihtiyacı olacaktır. Bu suyun pompalanması için oldukça önemlidir. Aksi taktirde suyun içinde sirkülasyon oluşmayacağı için yosun ve bakteri oluşumu kaçınılmaz olacaktır. Havuz su motorları golf 6 silicek su deposu ile benzer özellikler sergilemektedir. Bu yüzden ihtiyacınız olan sirkülasyon için çok yeterli gelebilecek bir motor gücünü işaret etmektedir.

Havuz yalıtımı için ikinci yalıtım sistemi olarak fayans tamirinden söz etmek mümkündür. Zira havuz zemini fayans ile kaplanmışsa muhtemelen fayans arası dolgu malzemesi olan kale kim de sorun oluşmuştur. Düşük ihtimalde olsa kırık fayanslar bu soruna sebep olabilmektedir. Havuzu komple boşaltıp gerekli kontrolleri her bir metre kare incelemeler ile sağlamanız mümkün olacaktır. Bu yöntem yeterli dezenfeksiyonu sağlamayacak olsa da kısa sürede sorununuza çözüm üretmenizi sağlayacaktır.

Havuzlar için prizmatik su deposu ölçüleri taşıdığı genellemeleri zaman zaman yapılsa da bu yanlış bir benzetme olacaktır. Zira havuzlar %75 kapalı %25 açık yüzeye sahiptir. Bu tip noktalara uygulanması gereken yalıtım alkali boya ile mümkündür. Zira suya ve güneş ışığına karşı son derece dayanıklı olan alkali boyalar sayesinde uzun süreli yalıtım ve kaliteli bir görüntü elde etmek mümkün olacaktır. Ayrıca oluşabilecek sorunların çözümü de son derece kolay olacaktır.

Comments are closed.