Su deponuzu eski duyundan arındırarak temiz bir suya kavuşabilirsiniz. Apartmanlar içinde su deposu yalıtımı vardır. Apartmanın bünyesinde bulunan su deposu düzenli olarak temizlenmelidir. Suyu kullanan bireyler hep birlikte yaşıyor. Kullandıkları suyun temizliği sağlık açısından oldukça önemlidir. Su deposu temizliği yapılıyor evet ama bunu yanı sıra mutlaka apartmanlar için su deposu yalıtımı yapılmalıdır. Böylelikle depoda ki su istenilen bir seviyede değilse buna kavuşulur.

Su deposu Kayseri’de apartmanlar için su deposu yalıtımını yaptırır. Şehirler fark etmeksizin her yerde apartmanlarda su deposu yalıtımı mutlaka yapılmalıdır.

Su deposu Kayseri’de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Günlük hayatı kolaylaştırır ve herhnagi bir su kesilmesinde önlem olur.

Su Deposu Klor Ölçüm Formu

Su deposu temizliği hassasiyetini bilirsiniz. Hem çalışan hem de kullanıcıların sağlığı için gerekli şekil, şartlara uygun bir şekilde yapılmalıdır. Su deposu klor ölçüm formu da dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Su deposu nasıl temizlenir odan bahsedelim. Su deposu temizliği mutlaka modüler su deposu temizlik şartnamesi ve su deposu temizlik mevzuatına uygun bir şekilde yapılmalıdır. İşlem son bulduğunda ise su deposu klor ölçüm formu düzenlenerek yöneticilere sunulur.

Öncelikle her türlü iş kazasından kaçınmaya çalışılmalıdır. Temizliği yapacak olan çalışanlar depo temizliğine başlamadan önce mutlaka elektrik ile çalışan malzemelerin elektrik akımını kesmelidirler. Elektrik ile çalışan ekipmanları çıkardıktan sonra ise topraklı prize takılmalıdır. Böylelikle ise ortaya çıkacak ani kazalar önlenebilir.

Çalışan sağlığı oldukça önemlidir. Bu neden ile çalışanların sağlığı için temizliği yapılacak depo öncesinde mutlaka aydınlatılmalı ve havalandırılmalıdır.

Su deposu temizliği için ilk olarak deponun içerisinde bulunan suyun dışarı aktarımı sağlanmalıdır. Bu işlem için tasarlanmış özel pompalar vardır. Özel tasarlanmış pompalar bir ipe bağlanır ve su deposuna indirilir. Bu şekilde suyun dışa aktarımı sağlanır. Aktarılan kirli su ise yolda ki rögara aktarılır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus kullanılacak su deposu temizlik malzemeleridir. Temizliği gerçekleştirecek olan çalışanlar mutlak suretle kask, maske, emniyet kemeri, gözlük takmalıdır. Çizme ve eldiven de giyinmelidir. Böylelikle kişisel hasarları minimum bir seviyeye indirebilirler.

Su deposu dezenfektesi bitmesi ardından su deposu yüzeyine  kum dökülür. Ardından ise yüzey çatlakları ve korozyon kontrolü yapılır.

Son olarak ise yöneticilere sunulacak olan su deposu klor ölçüm formu hazırlanır. Bu form içerisinde ise pH ve klor ölçümleri bulunur.

Su Deposu Motoru

Birçok çeşit su deposu motoru vardır. Bütçenize uygun ve işinize yarayacak en iyi su deposu motorunu seçmeniz mümkün.

Comments are closed.