Su deposu polietilen malzemeden üretilebilmekte olup ayrıca, tercihin, müşteriye ait olmak kaydıyla farklı plastik yapılarda ile de üretilebilmektedir. Bu yönüyle bakıldığında, su depolarının ve üretimleri için de en önemli ayrıntı, su depolarında kullanılacak olan yerin özellikleridir. Su depolarında dikkat çeken bir başka ayrıntı ise hem su depolarının izolasyonu yada bir yalıtım ihtiyaçları olarak bilinen dezenfekte uygulamalarıdır. Su depoları ve doğru kullanıldığı durumlarda insan sağlığı için ve konforu için büyük bir önem sağlıyor. Bu yüzden su deposunu satın aldıktan sonra mutlaka düzenli temizlikleri yaptırmanız gerekiyor.

Su deposu pozu, deponun ölçüleri ve deponun üretilmiş olduğu ve malzeme ile ilgili değişiklikler gösterebilmektedir. Fakat, depoların üretim tekniklerinin ne denli farklı olursa olsun ihtiyaç duydukları YALITIM VE İZOLASYON ihtiyaçları değişmemektedir. Sağlıklı ve daha uzun süre kullanılabilir bir su deposu için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu deponun düzenli olarak temizliklere tabi tutulmasıdır. Aksi takdirde, su deposunun kısa süre sonra özelliğini kaybedecek ve delinme problemleri ile karşı karşıya kalacaktır. Bu tip sorunlar ile karşılaşmamak için metal ve plastik depolarda alkali, boya uygulanması önerilmektedir. Betonarme depoları için membran uygulaması yapılırken, talebe göre, betonarme, depolarda da alkali boya ile yalıtım sağlanabilmektedir.

Su deposu, yapıştırma oldukça popüler uygulamalar arasında olsa da uzun süreli kullanımlar için çok özenle yapılması gerekmektedir. Zira yapıştırma işlemleri mutlaka teknik eğitim almış ve profesyonel olarak bu işi yapan şirketlerin yardımları ile yapılmalıdır. Aksi takdirde, su depoları, en kısa sürede yapıştırılan bölgeden delinecektir. Bu sorunla karşı karşıya kalmamak için tercihinizi mutlaka ama profesyonel su izolasyon ve yalıtım firmalarından yana yapmanız önem taşımaktadır. Su deposu izolasyon hizmetleri tamamen apartman yöneticilerinin kontrollerinde ve sorumluluklarından yapılmalıdır. Yüksek hijyen isteyen Su Deposu izolasyonları yapımı ile çok büyük zaman kaybı harcanmamaktadır. Su deposunun izolasyon işlemi metal ve plastik depolarda ortalama olarak 5 günde tamamlanmaktadır. Betonarme, depolarda ise süreç 5 saat içinde tamamlanmaktadır. Bu süre içinde depolar kullanılmamalıdır.

Comments are closed.